Grálová esence pro každý den... kalendářové mandaly

Jak vznikal tento kalendář a jaký je jeho skutečný význam? Proč právě grálová esence? Proč právě tato energie?

Grál, slovo tak staré jak lidstvo samo. A co se za ním skrývá? Nádoba, energie, tajemství? Kdo ví… Mějme svou představu, jaká nám vyhovuje a zkusme se naladit na jeho poslání. Co v sobě ukrývá, která slova a vlastnosti nesou jeho energii, jeho esenci. Láska? Úcta? Pravdivost? Vděčnost? Hojnost? Něžnost? Rovnováha? Moudrost? Souznění? Čistota? Každé z nich tvoří náš osobní pomyslný Grál. Naše pravdivé bohatství, naši ryzí stránku, plnou těchto ctností.

Na všech mandalách pro tento rok se symbol Grálu objevuje a to nejen proto, že rok 2012 bude o vzestupu a příchodu těchto energií, které již započaly proudit v říjnu 2011. Tyto energie nás budou podporovat a navracet k našim skutečným touhám srdce, navracet nám svou silnou a přirozenou energii, otevírat nám cestu k naší ryzí esenci. Budou s námi rezonovat i souznít. Vést nás i ochraňovat.

Každý z obrázků nese tuto energii v souladu s tématem. Je na nás, jak dalece se k nám dostane, jak dalece ji budeme schopni vnímat a pracovat s ní. Není nesprávně, pokud nás některý z obrázků nezaujme. Dost možná již jeho esenci máme přirozeně v sobě, neschází nám. Nebo naše cesta k ní vede prostě jinudy. Ale naopak některá z mandal nás zaujme natolik, že budeme toužit se s ní sžít a být spojeni s její esencí co nejdéle. Nechejte promluvit své srdce, svou intuici, ona Vám napoví…

Celý tento soubor obrázků započal vznikat v srpnu 2011. A témata se měnila v souladu s energiemi na planetě Zemi a rozhodující bylo datum 11.11.11, které bylo prakticky startovní. Vnímala jsem, že témata i energie kalendáře souvisí s množstvím sjednocených bytostí v tomto datu. Že množství lidiček, kteří se vědomě podílí na transformaci naší planety, ukazuje jakým směrem, v jakém duchu se bude odvíjet významný rok 2012. Do jaké míry pro nás bude přínosem i nadějí.

Při tvoření obrázků se energie jednotlivých měsíců neoddělovala, splývala s následující a svým způsobem vytvářela jistou bezčasovost. Proto není důležité, držet se striktně tématu měsíce v daný čas. Naše vlastní načasování nese i naše vlastní témata.

Záleží jen na nás, jak, s čím a v čem budeme žít celý tento významný a důležitý rok. A já bych všem moc přála, být v souladu s tím, po čem toužíme, za čím kráčíme a  vědomě to žít. A nejen v roce 2012, ale i dál ve všech časových liniích. Být v souladu s přicházejícími energiemi, nechat se vést a zároveň být i tvůrci celého svého života. Se všemi jeho ctnostmi, hodnotami a nádherou, uloženou v nás, jako v nádobě posvátného Grálu.

Krásný i inspirativní rok 2012 přátelé!

Lenka

 

 

 

 

 

Mandaly úvodní